Durisol majakarbi võrdlus teiste toodetega - arvutusprogramm

Ratsionaalne ehitustehnoloogia.

Durisol majakarbi võrdlus teiste toodetega - arvutusprogramm

PostitusPostitas admin » 19 Okt 2008 14:32

Durisoli plokid on lõpptoode, kuna paljud ehituseks vajalikud materjalid ja tööd jäävad ära. Põhiline, mida on kohe näha - Durisol ei vaja lisasoojustust, kuid mitte vähem oluline pole ka see, et silluste ehitus käib samadest plokkidest otse ehitusplatsil (sillus võib olla kuni 6m). Durisol moodustab monoliitse majakonstruktsiooni ja ta ei vaja eraldi betoonvööde valamist (vundamendivöö, korrustevaheline vöö ja räästavöö).

Seega saab Durisoli võrrelda teiste ehitusplokkidega ainult tervet majakarbi ehitust silmas pidades.

Tähtis on ka tulevase maja soojapidavus ning durisol 300 mm plokk sarnaneb oma näitajateda teiste plokkidega, mis on soojustatud 15 cm penoga. Seega on õigem võrrelda just seda plokki.
375 mm plokkil on 21 cm soojustust ja teme soojusjuhtivus on U=0,19 W/m2K.. Plokk on veidi kallim, kuid terve maja hinnavahe on ca 25-35 000 kr. Kokkuvõtteks on küttekulud kindlasti tunduvalt väisemad.

Oleme valmistanud arvutusprogrammi Duriol majakarbi võrdluseks:
Durisol arvutusprogramm...
_____________________________________________________________

Kasutusjuhend:

Eelnevalt tuleb välja arvutada maja seina pinnad:
a) vundamendi välisseinad (mida tuleb soojustada)
b) vundamendi siseseinad
c) maja välisseinad (mida tuleb soojustada)
d) maja kandvad siseseinad
e) maja vaheseinad
Antud arvud tuleb sisestada tulpa Pind.

Durisoli plokki võrreldakse kõige rohkem Fibo ja Aeroc toodetega ja meie programmi põhjal on see ka võimalik. Hiljem lisame siia ka teiste toodete võrdluse võimaluse.
Adekvaatsete tulemuste saamiseks peaks muidugi võrdlema sarnaste seinapaksustega tooteid (nt kui võrdleme vaheseinu, siis Durisol vahesein on 150 mm ja seega tuleks ka teisi tooteid võrrelda samas klassis).

Nüüd tuleb sisestada iga vastava seina m2 hinnad (koos käibemaksuga). Meie poolt on juba sisestatud igale seinale keskmised hinnad (www.ehituseabc.ee seisuga 1. oktoober 2008).
Antud arve saate muuta vastavalt oma soovile.

Järgnevasse tabelisse tuleb sisestada lisamaterjalide ja tööde hinnad. Ehitusobjektile tuleb transportida palju erinevaid materjale, seega on vaja sisestada ka ehituse kaugus linnast ja transporditasu hind.

Betooni hind on üle Eesti väga kõikuv, keskmiselt 1100 - 1500 kr/m3 - sisestage betooni hind, transporditasu ja kaugus linnast
Tulemuse vaatamiseks tuleb vajutada lõpus olevale nupule ARVUTA
_____________________________________________________________

Tabeli seletus:

Avanenud tabelis on näha võrreldavaid tooted ja nende materjalide maksumust vastavalt iga seina tüübile (arvud tulevad: eelnevalt sisestatud seinamahud korrutada materjali m2 hind).
Rida SEINAD KOKKU näitab seinte materjalide üldsummat.
Antud hetkel on hinnad väga erinevad. Loomulikult on soojustust mitte vajavad tooted algselt tunduvalt kallimad.

Et maja aga valmis saada, tulevad siia juurde veel ka lisamaterjalid ja tööraha.
1. BETOON / LIIMSEGU - arvutused toimuvad vastavalt sisestatud hindadele ja iga toote betoon/liimsegu kulunormidele (vastavalt tehnilistele andmetele). NB! Transport pole siin arvutatud.
2. ARMATUURRAUD - Fibo, Aeroc ja Durisol armeeritakse sarnase põhimõttega: esimene rida, iga neljas rida ning iga viimane rida (ehk korruse lõpus - rida, kuhu toetub vahelagi ja viimane rida, kuhu toetub katus).
3. VUNDAMENDI SOOJUSTUS - tooted, mis ei ole soojustatud, vajavad soojustust. Arvutused põhinevad eelnevalt sisestatud andmetest: soojustuse töötasu + liimsegu ühe m2 maksumus ning soojustuse m2 hind. (Meie poolt sisestatud soojustuse 1 m2 hind on 10 cm paksusega soojustuse hind. Durisol vundamendi plokkidel on 11-15 cm soojustust + 4 cm ploki seina paksus. Hästi soojustatud vundament hoiab küttekulud väiksemad)
4. SEINA SOOJUSTUS - tooted, mis ei ole soojustatud, vajavad soojustust. Arvutused põhinevad eelnevalt sisestatud andmetel: soojustuse töötasu + liimsegu ühe m2 maksumus ning soojustuse m2 hind. (Meie poolt sisestatud soojustuse 1 m2 hind on 15 cm paksusega soojustuse hind. Durisol seinaplokkidel on 15-19 cm soojustust + 4 cm ploki seina paksus. Hästi soojustatud seinad hoiavad küttekulud väiksemad)
5. MÜÜRILADUMINE - ehitusmehed arvutavad oma töötasu ühe ploki paigalduse põhjal. Maksumus kujuneb eelnevalt sisestatud ühe ploki paigalduse tasu ja iga toote plokkide 1 m2 arvuga.
6. SILLUSED - iga seinas olev ava nõuab vastava mõõduga sillust. Samas projekti nägemata on võimatu täpselt arvutada kogu maja silluste maksumust, kuid eelnevate arvutuste põhjal on meil kujunenud keskmine silluste hind majale, mis kõigub 25 000-53 000. Toetades saadud arvudele saame eeldada, et soojustamata sillused on veidi odavamad, ning Aeroc sillused on veidi kallimad kui Fibo. Praegu on meil need arvud sisestatud staatiliste numbritena ja need ei muutu. Täpsemaks arvutuseks peab vaatama oma maja projekti, asendama antud number enda silluste maksumusega. NB! Durisoli plokkidele pole vaja silluseid arvutada Sillused ehitatakse tavalistest plokkidest ehituse käigus.
Sillused on põhilised külmasildade tekitajad, kuna nad on soojustamata, seega enamikel majadel on uste ja akende sillused ja põsed külmad.
Durisoli plokkidel puuduvad külmasillad.
7. VUNDAMENDIVÖÖ - betoonvöö on mõeldud konstruktsiooni tugevdamiseks vundamendiseintele. Vöö ehituseks tuleb vundamendiseinale ehitada laudadest taalung, lisada sinna vähemalt 2 armatuuri ning valada sisse betoon. Min vöö kõrgus peab olema 6 cm, soovitav 10 cm.

Vöö valamine sõltub rohkem ehitajast, kes seda teeb. Nagu näha, on siis põhiline kulu ehitusmehe tööraha, kuna tuleb ehitada raketis, paigaldada armatuur, täita betooniga ja seejärel eemaldada raketis. Betooni saab teha nii kohapeal kui ka tellida tehasest.

Üldiselt võtab see töö nii aega kui raha.
NB! Durisoli toode ei vaja vundamendivöö valamist, kuna plokid täidetakse niigi betooniga ja nad moodustavad monoliitse konstruktsiooni.

8. BETOONVÖÖ - betoonvöö on mõeldud konstruktsiooni tugevdamiseks enne vahelae ehitust. Vöö ehituseks tuleb valmis seinale ehitada laudadest taalung, lisada sinna vähemalt 2 armatuuri ning valada sisse betoon. Min vöö kõrgus peab olema 6 cm, soovitav 10 cm.
NB! Monoliitse vahelae puhul ei ole alati tarvis eraldi betoonvööd valada,
kuna toetuse õige asukoha ja vahelae enda saab teha üheaegselt. Kui aga need tööd tehakse lahus, siis on minimaalne betoonvöö paksus 50 mm, soovituslik 80...120 mm.

Vöö valamine sõltub rohkem ehitajast, kes seda teeb. Nagu näha, on siis põhiline kulu ehitusmehe tööraha, kuna tuleb ehitada raketis, paigaldada armatuur, täita betooniga ja seejärel eemaldada raketis. Betooni saab teha nii kohapeal kui ka tellida tehasest.

Üldiselt võtab see töö nii aega kui raha.
NB! Durisoli toode ei vaja betoonvöö valamist, kuna plokid täidetakse niigi betooniga ja nad moodustavad monoliitse konstruktsiooni.
Durisoli plokkidele sobivad igat tüüpi vahelaed.
9. RÄÄSTAVÖÖ - räästavöö on mõeldud konstruktsiooni tugevdamiseks enne katuse ehitust. Vöö ehituseks tuleb valmis seinale ehitada laudadest taalung, lisada sinna vähemalt 2 armatuuri ning valada sisse betoon. Min vöö kõrgus peab olema 6 cm, soovitav 10 cm.

Vöö valamine sõltub rohkem ehitajast, kes seda teeb. Nagu näha, on siis põhiline kulu ehitusmehe tööraha, kuna tuleb ehitada raketis, paigaldada armatuur, täita betooniga ja seejärel eemaldada raketis. Betooni saab teha nii kohapeal kui ka tellida tehasest.

Üldiselt võtab see töö nii aega kui raha.
NB! Durisol toode ei vaja räästavöö valamist, kuna plokid täidetakse niigi betooniga ja nad moodustavad monoliitse konstruktsiooni.

NB! Kui on tegemist soojustatud plokiga ja peale valatakse betoonvöö, võib tekkida külmasild.
Durisoli plokil puuduvad külmasillad.
10. MATERJALIDE TRANSPORT: - igal tootel on transporditasu erinev. Meie arvutused on tehtud vastavalt Ehituseabc hindadega (Aeroc 1900 kr koorem ja Fibo 1199 kr koorem). Arvesse on võetud liimsegu või mördi ning silluste transportimine. Soojustamata plokkidele on juurde arvestatud soojustuse transport objektile.
Durisoli plokkidele transposditasu ei lisandu. Betooni transport sõltub väga objekti kaugusest linnast. Arvutuses on betoonimasina kohalekäimise kordade arv võetud maksimaalne, üldjuhul on võimalik hakkama saada väiksema arvuga, eriti ühekordse maja puhul.
admin
Site Admin
 
Postitusi: 145
Liitunud: 25 Juul 2008 21:38
Asukoht: Ropkamõisa 10, Tartu

Mine Durisol

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron